Ślub na Dominikanie jakie dokumenty

romantyczne.com
 
Ślub na Dominikanie jakie dokumenty
 

Lista dokumentów niezbędnych do zawarcia związku małżeńskiego na terenie Republiki Dominikany jest uzależniona od statusu ceremonii, mamy tu na myśli ślub kościelny lub ślub cywilny. Warto przy tym pamiętać, że ślub kościelny jest możliwy do zorganizowania wyłącznie w dominikańskim kościele (wymóg prawa kościoła rzymskokatolickiego).
W przypadku ślubu kościelnego para potrzebuje więcej czasu na zgromadzenie odpowiednich dokumentów wymaganych przez Kościół Rzymskokatolicki. Ślub na Dominikanie, podobnie jak w Polsce jest ślubem konkordatowym więc oprócz zaświadczeń kościelnych dostarcza się dokumenty z Urzędu stanu Cywilnego. 
Ceremonia oficjalna z urzędnikiem nazywanym na Dominikanie Sędzią Pokoju wymaga od przyszłych nowożeńców dokumentów potwierdzających aktualne dane osobowe i stan cywilny, które można uzyskać w Urzędzie Stanu Cywilnego. 
Po stronie par dla których organizujemy nasze uroczystości jest zebranie wymaganych dokumentów (służymy tutaj wsparciem z naszego doświadczenia) natomiast za cała resztę procedur organizacyjnych odpowiada zespół koordynatorów Romantyczne.com i Tropical Sun Tours
Ostatnim dokumentem potwierdzającym zawarcie związku małżeńskiego jest Akt Ślubu apostilowany w Santo Domingo a następnie tłumaczony i legalizowany w Polskim urzędzie. Jest to kolejna wyróżniająca nas usługa, którą mogą zlecić nam nowożeńcy.

 
  • Udostępnij:

Sprawdź ofertę

 Ślub na Dominikanie Ślub na Mauritiusie
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności