Młode Pary co raz częściej decydują się na ślub kościelny poza granicami naszego kraju. Organizacja ślubu cywilnego jest stosunkowo prosta i nieskomplikowana. Natomiast jeśli marzymy już o ślubie kościelnym jest to niewątpliwie trudniejsze zadanie. Warto wtedy skorzystać z pomocy doswiadczonego koordynatora, który przeprowadzi Was krok po kroku przez wszelkie formalności i meandry tego zagadnienia.
Kiedy najlepiej zacząć przygotowania do ślubu kościelnego?
Wiele będzie zależało od proboszczy Waszych rodzimych parafii. To właśnie oni wydadzą Wam niezbędne dokumenty. Z naszych doświadczeń wynika, że warto pomyśleć o pierwszym spotkaniu z księdzem już na 6 miesięcy przed planowaną uroczystością.
Jakie dokumenty potrzebne są do zawarcia związku małżeńskiego w kościele?
Oczywiście należy wziąć pod uwagę indywidualną sytuację każdej pary. Nie dla każdego zestaw dokumentów będzie identyczny. Aby nie popełnić błędu, który finalnie może zaburzyć spokój i szczęście tego wymarzonego dnia skonsultujcie sprawę z osobami doświadczonymi w tym zakresie. Dobry koordynator przenalizuje Waszą sytuację prawną i rodzinną i doradzi, które dokumnety są niezbędne.
Czy ślub kościelny za granicą może mieć egzotyczną oprawę?
Wybierając się tysiące kilometrów od domu aby przeżyć ten wyjątkowy dzień w pełni szczęścia i miłości często marzymy, że będzie on równie egoztyczny jak śluby cywilne udzielane na plaży. To marzenie jest w zasięgu ręki. O ile samej ceremonii wyznaniowej nie będziemy w stanie przenieść w planer o tyle sprawdzonym scenariuszem jest łączenie ślubów kościelnych ze ślubami symbolicznymi. Po uroczystościach kościelnych Młoda Para zabierana jest na prywatną plażę, gdzie czeka na nich Mistrz Ceremonii, który przeprowadzi w wyjątkowej scenerii bujnego palmowego gaju i turkusowego oceanu ślub symboliczny.
Czy ślub kościelny za grancią może mieć moc prawną?
Odpowiedź brzmi TAK. Ślub kościelny może zostać przeprowadzony jak ceremonia wyznaniowa, a jednocześnie nieść za sobą moc prawną stając się ślubem konkordatowym.