Ślub kościelny za granicą

romantyczne.com
 
Ślub kościelny za granicą
 

Młode Pary co raz częściej decydują się na ślub kościelny poza granicami naszego kraju. Organizacja ślubu cywilnego jest stosunkowo prosta i nieskomplikowana. Natomiast jeśli marzymy już o ślubie kościelnym jest to niewątpliwie trudniejsze zadanie. Warto wtedy skorzystać z pomocy doswiadczonego koordynatora, który przeprowadzi Was krok po kroku przez wszelkie formalności i meandry tego zagadnienia.

Ślub kościelny za granicą, plaża, romantyczne.com

Kiedy najlepiej zacząć przygotowania do ślubu kościelnego?

Wiele będzie zależało od proboszczy Waszych rodzimych parafii. To właśnie oni wydadzą Wam niezbędne dokumenty. Z naszych doświadczeń wynika, że warto pomyśleć o pierwszym spotkaniu z księdzem już na 6 miesięcy przed planowaną uroczystością.

Ślub kościelny za granicą, podpisanie dokumentów, romantyczne.com

Jakie dokumenty potrzebne są do zawarcia związku małżeńskiego w kościele?

Oczywiście należy wziąć pod uwagę indywidualną sytuację każdej pary. Nie dla każdego zestaw dokumentów będzie identyczny. Aby nie popełnić błędu, który finalnie może zaburzyć spokój i szczęście tego wymarzonego dnia skonsultujcie sprawę z osobami doświadczonymi w tym zakresie. Dobry koordynator przenalizuje Waszą sytuację prawną i rodzinną i doradzi, które dokumnety są niezbędne.

Ślub kościelny za granicą, ceremonia na plaży, romantyczne.com

Czy ślub kościelny za granicą może mieć egzotyczną oprawę?

Wybierając się tysiące kilometrów od domu aby przeżyć ten wyjątkowy dzień w pełni szczęścia i miłości często marzymy, że będzie on równie egoztyczny jak śluby cywilne udzielane na plaży. To marzenie jest w zasięgu ręki. O ile samej ceremonii wyznaniowej nie będziemy w stanie przenieść w planer o tyle sprawdzonym scenariuszem jest łączenie ślubów kościelnych ze ślubami symbolicznymi. Po uroczystościach kościelnych Młoda Para zabierana jest na prywatną plażę, gdzie czeka na nich Mistrz Ceremonii, który przeprowadzi w wyjątkowej scenerii bujnego palmowego gaju i turkusowego oceanu ślub symboliczny.

Ślub kościelny za granicą, w kościele, romantyczne.com

Czy ślub kościelny za grancią może mieć moc prawną?

Odpowiedź brzmi TAK. Ślub kościelny może zostać przeprowadzony jak ceremonia wyznaniowa, a jednocześnie nieść za sobą moc prawną stając się ślubem konkordatowym.

 

 
  • Udostępnij:

Sprawdź ofertę

 Ślub na Dominikanie Ślub na Mauritiusie
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności