Seszele - idealne miesce na ślub i podróż poślubną

romantyczne.com
 
Seszele - idealne miesce na ślub i podróż poślubną
 

Seszele - idealne miejsce na ślub i podróż poślubną

Archipelag Seszele to miejsce pełne magicznych zakamarków, które potrafią oczarować każdego. Ślub jest początkiem wspólnego życia, dlatego należy zadbać o to, by był naprawdę magiczny. Ciepła, lazurowa woda, plaże z białego piasku i intensywnie zielona roślinność wokół, daje jedyny w swoim rodzaju kontrast kolorów, który sprawia, że miejsce to, jest idealne do zorganizowania ślubu „jak z bajki”. Miękki piasek na plaży doskonale nadaje się do długich spacerów w świetle księżyca. Atmosfera sielanki na archipelagu sprawia, że słowo relaks nabiera prawdziwego znaczenia. Powszechnie wiadomo, że miłości sprzyja piękna pogoda a ta, na Seszelach jest gwarantowana. Na wyspach archipelagu średnia temperatura powietrza wacha się pomiędzy 28 ºC – 32 ºC, a wody 25 ºC – 29 ºC.

Dodatkowym atutem tego miejsca jest fakt, że jest ono niemal bezludne, co zapewnia intymną i romantyczną atmosferę, tak potrzebną w tym ważnym dniu. Ślub na Seszelach, to ślub w malowniczej zatoczce otoczonej tropikalną dżunglą, pośród palm kokosowych, bananowców i plantacji wanilii. Niezwykły klimat potęgują egzotyczne zwierzęta występujące na wyspach m.in. rajskie ptaki oraz gigantyczne żółwie lądowe i morskie. Na ceremonii ślubnej urokliwym widokom mogą towarzyszyć dźwięki afrykańskiej muzyki ludowej.

Miejsce to jest idealne, także do wymarzonej podróży poślubnej. Miesiąc miodowy to czas wyjątkowy, czas symboliczny nowego życia nowożeńców, dlatego tak ważne jest, aby wszystko było perfekcyjne. Na wyspach, jest duży wybór hoteli o wysokich standardach, wyposażonych m.in. w liczne restauracje, spa czy centrum fitness. Hotele położone pośród tropikalnych lasów bądź w pobliżu plaży, to jednak niejedyna opcja noclegu. Dla tych, którzy chcą zwiedzić seszelski archipelag, polecamy noclegi i rejs na pokładzie katamaranu. Żegluga to idealny sposób na przeprowadzenie wycieczki objazdowej, by móc porównać różnorodność seszelskich wysp. Na jachcie oferujemy aromatyczną kuchnię tego regionu obejmującą głównie ryby i owoce. Kuchnia ta, to prawdziwy afrodyzjak, gdyż jest to połączenie kuchni kreolskiej, francuskiej, afrykańskiej i indyjskiej.

Dla turystów, lubiących aktywnie spędzać czas struktura górska wysp, a także liczne wodospady i ciepły Ocean Indyjski zapewnia niezliczoną ilość atrakcji. Miłośnicy nurkowania będą zachwyceni tamtejszą egzotyczną fauną i florą, w wodach Oceanu żyje aż 900 gatunków ryb. Na wybrzeżu dzięki wysokim falom, chętnie uprawiany jest windsurfing. Popularne są też wycieczki rowerowe po lesie tropikalnym i spływy kajakowe.

Podczas podróży poślubnej, gdy przyjdzie Państwu ochota na zwiedzanie, warto udać się do najmniejszej stolicy świata – Victorii, mieszczącej się na wyspie Mahe. Tamtejszy rynek i miniaturka Big Bena są przykładem wpływów panowania brytyjskiego. W celu poznania folkloru Seszeli polecamy zakochanym udać się do Muzeum Narodowego w tym mieście. Ciekawym obiektem jest również hinduska świątynia Templo hindu. Zachęcamy również do zwiedzenia Parku Narodowego Praslin, w którym mieści się rezerwat przyrody Vale de Mai i Dolina Mai, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Szeroki wybór atrakcji na Seszelach sprawia, że w tym miejscu po prostu nie można się nudzić, nic też nie zastąpi wspólnie spędzonych chwil przy zachodzie słońca w tropikalnym raju.

 
  • Udostępnij:

Sprawdź ofertę

 Ślub na Dominikanie Ślub na Mauritiusie
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności